Image for EXB-U34750JV is not available
EXB-U34750JV
DigiKey Part Number
10-EXB-U34750JVTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
EXB-U34750JV
Description
RES ARRAY 2 RES 75 OHM 0606
Detailed Description
75 Ohm ±5% 63mW Power Per Element Isolated 2 Resistor Network/Array ±200ppm/°C 0606, Convex
Category
Power Per Element
63mW
Temperature Coefficient
±200ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Grade
Automotive
Part Status
Active
Qualification
AEC-Q200
Resistance (Ohms)
75
Package / Case
0606, Convex
Tolerance
±5%
Supplier Device Package
0606
Number of Resistors
2
Size / Dimension
0.063" L x 0.063" W (1.60mm x 1.60mm)
Number of Pins
4
Height - Seated (Max)
0.024" (0.60mm)