EXB-34V390JV
DigiKey Part Number
Y8390TR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
EXB-34V390JV
Description
RES ARRAY 2 RES 39 OHM 0606
Detailed Description
39 Ohm ±5% 62.5mW Power Per Element Isolated 2 Resistor Network/Array ±200ppm/°C 0606, Convex
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
EXB-34V390JV Models
Category
Temperature Coefficient
±200ppm/°C
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Series
Grade
Automotive
Packaging
Tape & Reel (TR)
Qualification
AEC-Q200
Circuit Type
Isolated
Package / Case
0606, Convex
Resistance (Ohms)
39
Supplier Device Package
0606
Tolerance
±5%
Size / Dimension
0.063" L x 0.063" W (1.60mm x 1.60mm)
Number of Resistors
2
Height - Seated (Max)
0.024" (0.60mm)
Number of Pins
4
Base Product Number
Power Per Element
62.5mW