ERZ-C32EK361Y
DigiKey Part Number
P122227-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ERZ-C32EK361Y
Description
VARISTOR 360V 25KA MODULE
Manufacturer Standard Lead Time
18 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
360 V 25 kA Varistor 1 Circuit Chassis Mount Module
Category
Varistor Voltage (Max)
396 V
Current - Surge
25 kA
Series
Energy
325J
Capacitance @ Frequency
3500 pF @ 1 kHz
Maximum AC Volts
230 V
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C (TA)
Maximum DC Volts
300 V
Mounting Type
Chassis Mount
Varistor Voltage (Min)
324 V
Package / Case
Module
Varistor Voltage (Typ)
360 V