ERJ-U0XF1433Y
DigiKey Part Number
10-ERJ-U0XF1433YTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ERJ-U0XF1433Y
Description
RES 143K OHM 1% 1/32W 01005
Manufacturer Standard Lead Time
28 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
143 kOhms ±1% 0.03W, 1/32W Chip Resistor 01005 (0402 Metric) Anti-Sulfur Thick Film
EDA/CAD Models
ERJ-U0XF1433Y Models
Category
Features
Anti-Sulfur
Mfr
Temperature Coefficient
±200ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Package / Case
01005 (0402 Metric)
Size / Dimension
0.016" L x 0.008" W (0.40mm x 0.20mm)
Tolerance
Height - Seated (Max)
0.006" (0.15mm)