ERJ-U08D1R33V is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Panasonic Industry
In Stock: 0
Datasheet
Image for ERJ-U08D1R33V is not available
ERJ-U08D1R33V
DigiKey Part Number
10-ERJ-U08D1R33VTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ERJ-U08D1R33V
Description
RES 1.33 OHM 0.5% 1/4W 1206
Detailed Description
1.33 Ohms ±0.5% 0.25W, 1/4W Chip Resistor 1206 (3216 Metric) Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200 Thick Film
Temperature Coefficient
-100/ +600ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Package / Case
1206 (3216 Metric)
Size / Dimension
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Tolerance
Height - Seated (Max)
0.028" (0.70mm)