ERJ-U06D1743V is available for purchase but is not normally stocked.
KOA Speer Electronics, Inc.
174 kOhms ±0.5% 0.125W, 1/8W Chip Resistor 0805 (2012 Metric) Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200 Thick Film
ERJ-U06D1743V
DigiKey Part Number
ERJ-U06D1743V-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ERJ-U06D1743V
Description
RES 174K OHM 0.5% 1/8W 0805
Detailed Description
EDA/CAD Models
ERJ-U06D1743V Models
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Package / Case
0805 (2012 Metric)
Size / Dimension
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Tolerance
Height - Seated (Max)
0.028" (0.70mm)