ERJ-S1TJ392U is available for purchase but is not normally stocked.
Panasonic Industry
In Stock: 3.930
Datasheet
Direct
TE Connectivity Passive Product
In Stock: 0
Datasheet
Direct
Bourns Inc.
Stackpole Electronics Inc
3.9 kOhms ±5% 1W Chip Resistor 2512 (6332 Metric) Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200 Thick Film
ERJ-S1TJ392U
DigiKey Part Number
ERJ-S1TJ392U-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ERJ-S1TJ392U
Description
RES 3.9K OHM 5% 1W 2512
Detailed Description
EDA/CAD Models
ERJ-S1TJ392U Models
Temperature Coefficient
±200ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension
0.252" L x 0.126" W (6.40mm x 3.20mm)
Tolerance
Height - Seated (Max)
0.028" (0.70mm)