ERJ-S1DJ362U is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Similar
Panasonic Industry
In Stock: 13.250
Datasheet
Similar
Vishay Dale
In Stock: 966
Datasheet
Vishay Dale
In Stock: 0
Stackpole Electronics Inc
3.6 kOhms ±5% 0.75W, 3/4W Chip Resistor 2010 (5025 Metric) Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200 Thick Film
ERJ-S1DJ362U
DigiKey Part Number
ERJ-S1DJ362U-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ERJ-S1DJ362U
Description
RES 3.6K OHM 5% 3/4W 2010
Detailed Description
EDA/CAD Models
ERJ-S1DJ362U Models
Temperature Coefficient
±200ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Package / Case
2010 (5025 Metric)
Size / Dimension
0.197" L x 0.098" W (5.00mm x 2.50mm)
Tolerance
Height - Seated (Max)
0.028" (0.70mm)