ERJ-S14D1623U is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Datasheet
Image for ERJ-S14D1623U is not available
ERJ-S14D1623U
DigiKey Part Number
ERJ-S14D1623U-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ERJ-S14D1623U
Description
RES 162K OHM 0.5% 1/2W 1210
Detailed Description
162 kOhms ±0.5% 0.5W, 1/2W Chip Resistor 1210 (3225 Metric) Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200 Thick Film
Datasheet
EDA/CAD Models
ERJ-S14D1623U Models
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Tolerance
Height - Seated (Max)
0.028" (0.70mm)