ERJ-S02D9762X is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
KOA Speer Electronics, Inc.
97.6 kOhms ±0.5% 0.1W, 1/10W Chip Resistor 0402 (1005 Metric) Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200 Thick Film
ERJ-S02D9762X
DigiKey Part Number
ERJ-S02D9762X-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ERJ-S02D9762X
Description
RES 97.6K OHM 0.5% 1/10W 0402
Detailed Description
EDA/CAD Models
ERJ-S02D9762X Models
Temperature Coefficient
±200ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Package / Case
0402 (1005 Metric)
Size / Dimension
0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Tolerance
Height - Seated (Max)
0.016" (0.40mm)