ERJ-PM8F3834V
DigiKey Part Number
10-ERJ-PM8F3834VTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ERJ-PM8F3834V
Description
RES 3.83M OHM 1% 0.66W 1206
Detailed Description
3.83 MOhms ±1% 0.667W, 2/3W Chip Resistor 1206 (3216 Metric) Automotive AEC-Q200, High Voltage, Pulse Withstanding Thick Film
Category
Features
Automotive AEC-Q200, High Voltage, Pulse Withstanding
Mfr
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Package / Case
1206 (3216 Metric)
Size / Dimension
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Tolerance
Height - Seated (Max)
0.028" (0.70mm)