ERJ-PA3J115V
DigiKey Part Number
P124098TR-ND - Tape & Reel (TR)
P124098CT-ND - Cut Tape (CT)
P124098DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ERJ-PA3J115V
Description
RES 1.1M 5% 1/3W 0603
Detailed Description
1.1 MOhms ±5% 0.333W, 1/3W Chip Resistor 0603 (1608 Metric) Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding Thick Film
EDA/CAD Models
ERJ-PA3J115V Models
Temperature Coefficient
±200ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Package / Case
0603 (1608 Metric)
Size / Dimension
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Tolerance
Height - Seated (Max)
0.022" (0.55mm)