ERJ-PA3F25R5V is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Panasonic Industry
In Stock: 0
Datasheet
Direct
Vishay Dale
In Stock: 0
Datasheet
Direct
Vishay Dale
25.5 Ohms ±1% 0.333W, 1/3W Chip Resistor 0603 (1608 Metric) Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding Thick Film
ERJ-PA3F25R5V
DigiKey Part Number
ERJ-PA3F25R5V-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ERJ-PA3F25R5V
Description
RES SMD 25.5 OHM 1% 1/3W 0603
Detailed Description
EDA/CAD Models
ERJ-PA3F25R5V Models
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Tolerance
Height - Seated (Max)
0.022" (0.55mm)