ERJ-PA3D4120V
DigiKey Part Number
ERJ-PA3D4120V-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ERJ-PA3D4120V
Description
RES SMD 412 OHM 0.5% 1/3W 0603
Detailed Description
412 Ohms ±0.5% 0.333W, 1/3W Chip Resistor 0603 (1608 Metric) Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding Thick Film
EDA/CAD Models
ERJ-PA3D4120V Models
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Package / Case
0603 (1608 Metric)
Size / Dimension
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Tolerance
Height - Seated (Max)
0.022" (0.55mm)