ERJ-P14J134U
DigiKey Part Number
P130KASTR-ND - Tape & Reel (TR)
P130KASCT-ND - Cut Tape (CT)
P130KASDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ERJ-P14J134U
Description
RES SMD 130K OHM 5% 1/2W 1210
Detailed Description
130 kOhms ±5% 0.5W, 1/2W Chip Resistor 1210 (3225 Metric) Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding Thick Film
EDA/CAD Models
ERJ-P14J134U Models
Temperature Coefficient
±200ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Size / Dimension
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Tolerance
Height - Seated (Max)
0.028" (0.70mm)