Image for ERJ-L1DKJ47MU is not available
ERJ-L1DKJ47MU
DigiKey Part Number
10-ERJ-L1DKJ47MUTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ERJ-L1DKJ47MU
Description
RES 0.047 OHM 5% 1/2W 2010
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
47 mOhms ±5% 0.5W, 1/2W Chip Resistor 2010 (5025 Metric) Automotive AEC-Q200, Current Sense Thick Film
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Package / Case
2010 (5025 Metric)
Part Status
Active
Size / Dimension
0.197" L x 0.098" W (5.00mm x 2.50mm)
Tolerance
Height - Seated (Max)
0.028" (0.70mm)