ERJ-L08UJ91MV is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Panasonic Industry
In Stock: 0
Datasheet
Upgrade
Vishay Dale
In Stock: 0
Datasheet
Upgrade
Vishay Dale
Similar
CTS Resistor Products
Similar
Stackpole Electronics Inc
Stackpole Electronics Inc
91 mOhms ±5% 0.333W, 1/3W Chip Resistor 1206 (3216 Metric) Automotive AEC-Q200, Current Sense Thick Film
ERJ-L08UJ91MV
DigiKey Part Number
ERJ-L08UJ91MV-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ERJ-L08UJ91MV
Description
RES 0.091 OHM 5% 1/3W 1206
Detailed Description
EDA/CAD Models
ERJ-L08UJ91MV Models
Category
Features
Automotive AEC-Q200, Current Sense
Mfr
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Package / Case
1206 (3216 Metric)
Size / Dimension
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Tolerance
Height - Seated (Max)
0.028" (0.70mm)