ERJ-C1BJR68U is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Panasonic Industry
In Stock: 0
Datasheet
680 mOhms ±5% 2W Chip Resistor Wide 2010 (5025 Metric), 1020 Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Current Sense Thick Film
ERJ-C1BJR68U
DigiKey Part Number
10-ERJ-C1BJR68UTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ERJ-C1BJR68U
Description
RES 0.68 OHM 5% 2W 2010 WIDE
Detailed Description
Category
Features
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Current Sense
Mfr
Temperature Coefficient
±200ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Package / Case
Wide 2010 (5025 Metric), 1020
Size / Dimension
0.098" L x 0.197" W (2.50mm x 5.00mm)
Tolerance
Height - Seated (Max)
0.030" (0.75mm)