ERJ-B3CFR11V
DigiKey Part Number
10-ERJ-B3CFR11VTR-ND - Tape & Reel (TR)
10-ERJ-B3CFR11VCT-ND - Cut Tape (CT)
10-ERJ-B3CFR11VDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ERJ-B3CFR11V
Description
RES 0.11 OHM 1% 1W 0508
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
110 mOhms ±1% 1W Chip Resistor Wide 0805 (2012 Metric), 0508 Automotive AEC-Q200, Current Sense Thick Film
Temperature Coefficient
0/ +200ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Package / Case
Wide 0805 (2012 Metric), 0508
Size / Dimension
0.049" L x 0.079" W (1.25mm x 2.00mm)
Tolerance
Height - Seated (Max)
0.024" (0.60mm)