ERJ-B2BFR33V
DigiKey Part Number
10-ERJ-B2BFR33VTR-ND - Tape & Reel (TR)
10-ERJ-B2BFR33VCT-ND - Cut Tape (CT)
10-ERJ-B2BFR33VDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ERJ-B2BFR33V
Description
RES 0.33 OHM 1W 1206 WIDE
Detailed Description
330 mOhms ±1% 1W Chip Resistor Wide 1206 (3216 Metric), 0612 Automotive AEC-Q200, Current Sense Thick Film
EDA/CAD Models
ERJ-B2BFR33V Models
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Size / Dimension
0.063" L x 0.126" W (1.60mm x 3.20mm)
Tolerance
Height - Seated (Max)
0.031" (0.80mm)