ERJ-B2AJ822V
DigiKey Part Number
ERJ-B2AJ822V-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ERJ-B2AJ822V
Description
RES SMD 8.2K OHM 3/4W 1206 WIDE
Detailed Description
8.2 kOhms ±5% 0.75W, 3/4W Chip Resistor Wide 1206 (3216 Metric), 0612 Automotive AEC-Q200, Current Sense Thick Film
EDA/CAD Models
ERJ-B2AJ822V Models
Temperature Coefficient
±200ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension
0.063" L x 0.126" W (1.60mm x 3.20mm)
Tolerance
Height - Seated (Max)
0.031" (0.80mm)