ERJ-8RQFR22V
DigiKey Part Number
P.22RTR-ND - Tape & Reel (TR)
P.22RCT-ND - Cut Tape (CT)
P.22RDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ERJ-8RQFR22V
Description
RES 0.22 OHM 1% 1/4W 1206
Manufacturer Standard Lead Time
22 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
220 mOhms ±1% 0.25W, 1/4W Chip Resistor 1206 (3216 Metric) Automotive AEC-Q200, Current Sense Thick Film
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
ERJ-8RQFR22V Models
Temperature Coefficient
0/ +250ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Package / Case
1206 (3216 Metric)
Size / Dimension
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Tolerance
Height - Seated (Max)
0.028" (0.70mm)