ERJ-6RBD6652V is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Upgrade
Panasonic Industry
In Stock: 3.933
Datasheet
Upgrade
Panasonic Industry
In Stock: 3.773
Datasheet
66.5 kOhms ±0.5% 0.1W, 1/10W Chip Resistor 0805 (2012 Metric) Automotive AEC-Q200 Thick Film
ERJ-6RBD6652V
DigiKey Part Number
ERJ-6RBD6652V-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ERJ-6RBD6652V
Description
RES 66.5K OHM 0.5% 1/10W 0805
Manufacturer Standard Lead Time
15 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
ERJ-6RBD6652V Models
Category
Features
Automotive AEC-Q200
Mfr
Temperature Coefficient
±50ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Package / Case
0805 (2012 Metric)
Part Status
Active
Size / Dimension
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Tolerance
Height - Seated (Max)
0.028" (0.70mm)