ERJ-1RHD1203C is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
YAGEO
In Stock: 600
Datasheet
120 kOhms ±0.5% 0.05W, 1/20W Chip Resistor 0201 (0603 Metric) Thick Film
ERJ-1RHD1203C
DigiKey Part Number
10-ERJ-1RHD1203CTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ERJ-1RHD1203C
Description
RES 120K OHM 0.5% 1/2W 0201
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Datasheet
EDA/CAD Models
ERJ-1RHD1203C Models
Category
Composition
Mfr
Temperature Coefficient
±50ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Package / Case
0201 (0603 Metric)
Part Status
Active
Supplier Device Package
Resistance
Size / Dimension
0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Tolerance
Height - Seated (Max)
0.010" (0.26mm)