Image for ERG-5SG223 is not available
ERG-5SG223
DigiKey Part Number
10-ERG-5SG223-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ERG-5SG223
Description
RES 22K OHM 2% 5W AXIAL
Customer Reference
Detailed Description
22 kOhms ±2% 5W Through Hole Resistor Axial Flame Retardant Coating, Safety Metal Oxide Film
Category
Composition
Mfr
Features
Flame Retardant Coating, Safety
Series
Temperature Coefficient
±200ppm/°C
Packaging
Bulk
Operating Temperature
-55°C ~ 200°C
Part Status
Obsolete
Package / Case
Resistance
Supplier Device Package
Axial
Tolerance
Size / Dimension
0.315" Dia x 0.945" L (8.00mm x 24.00mm)