ERD-S1TJ330V is Obsolete and no longer manufactured.
Stackpole Electronics Inc
In Stock: 10.901
Datasheet
33 Ohms ±5% 0.5W, 1/2W Through Hole Resistor Axial Carbon Film
ERD-S1TJ330V
DigiKey Part Number
P33BBTB-ND - Tape & Box (TB)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ERD-S1TJ330V
Description
RES 33 OHM 5% 1/2W AXIAL
Customer Reference
Detailed Description
Datasheet
EDA/CAD Models
ERD-S1TJ330V Models
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension
0.091" Dia x 0.250" L (2.30mm x 6.35mm)