ERA-8VRW3742V is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
37.4 kOhms ±0.05% 0.25W, 1/4W Chip Resistor 1206 (3216 Metric) Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200 Thin Film
ERA-8VRW3742V
DigiKey Part Number
10-ERA-8VRW3742VTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ERA-8VRW3742V
Description
RES 37.4K OHM 0.05% 1/4W 1206
Detailed Description
Temperature Coefficient
±10ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Tolerance
Height - Seated (Max)
0.026" (0.65mm)