ERA-6AED1651V is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Panasonic Industry
In Stock: 0
Datasheet
1.65 kOhms ±0.5% 0.125W, 1/8W Chip Resistor 0805 (2012 Metric) Automotive AEC-Q200 Thin Film
ERA-6AED1651V
DigiKey Part Number
10-ERA-6AED1651VTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ERA-6AED1651V
Description
RES SMD 1.65K OHM 0.5% 1/8W 0805
Detailed Description
Temperature Coefficient
±25ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Tolerance
Height - Seated (Max)
0.024" (0.60mm)