CBW58-ES-25A-5C
DigiKey Part Number
2298-CBW58-ES-25A-5C-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CBW58-ES-25A-5C
Description
Thermal Circuit Breaker, 25A
Customer Reference
Detailed Description
Circuit Breaker Thermal 25A 250 V AC 50 V DC Push to Reset Panel Mount
Category
Current Rating (Amps)
25A
Manufacturer
OptiFuse
Voltage Rating - AC
250 V
Series
Voltage Rating - DC
50 V