SRDA3.3-4DR2G
DigiKey Part Number
SRDA3.3-4DR2GOSTR-ND - Tape & Reel (TR)
SRDA3.3-4DR2GOSCT-ND - Cut Tape (CT)
SRDA3.3-4DR2GOSDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SRDA3.3-4DR2G
Description
TVS DIODE 3.3VWM 15VC 8-SOIC
Manufacturer Standard Lead Time
19 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
15V Clamp 25A (8/20µs) Ipp Tvs Diode Surface Mount 8-SOIC
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
SRDA3.3-4DR2G Models
Category
Power - Peak Pulse
500W
Mfr
Power Line Protection
Yes
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Applications
General Purpose
Part Status
Active
Capacitance @ Frequency
8pF @ 1MHz
Type
Steering (Rail to Rail)
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C (TJ)
Unidirectional Channels
4
Mounting Type
Surface Mount
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
3.3V (Max)
Package / Case
8-SOIC (0.154", 3.90mm Width)
Voltage - Breakdown (Min)
5V
Supplier Device Package
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
15V
Base Product Number
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
25A (8/20µs)