SMF90AT1
DigiKey Part Number
SMF90AT1OS-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SMF90AT1
Description
TVS DIODE 90VWM 146VC SOD123FL
Customer Reference
Detailed Description
146V Clamp 1.2A Ipp Tvs Diode Surface Mount SOD-123FL
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
SMF90AT1 Models
Category
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
1.2A
Mfr
Power - Peak Pulse
200W
Part Status
Obsolete
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C (TJ)
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
90V
Voltage - Breakdown (Min)
100V
Supplier Device Package
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
146V