SMF150AT1G
DigiKey Part Number
SMF150AT1GOS-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SMF150AT1G
Description
TVS DIODE 150VWM 243VC SOD123FL
Customer Reference
Detailed Description
243V Clamp 700mA Ipp Tvs Diode Surface Mount SOD-123FL
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
SMF150AT1G Models
Category
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
700mA
Mfr
Power - Peak Pulse
200W
Part Status
Obsolete
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C (TJ)
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
150V
Voltage - Breakdown (Min)
167V
Supplier Device Package
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
243V