Image for NVH680S75L4SPC is not available
NVH680S75L4SPC
DigiKey Part Number
488-NVH680S75L4SPC-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
NVH680S75L4SPC
Description
IGBT MOD 750V 680A 800W SSDC33
Customer Reference
Detailed Description
IGBT Module Field Stop Three Phase Inverter 750 V 680 A 800 W Chassis Mount SSDC33
Category
Vce(on) (Max) @ Vge, Ic
1.58V @ 15V, 800A
Manufacturer
onsemi
Current - Collector Cutoff (Max)
500 µA
Series
Input Capacitance (Cies) @ Vce
48000 pF @ 30 V
Packaging
Bulk
Input
Standard
Part Status
Discontinued at DigiKey
NTC Thermistor
Yes
IGBT Type
Field Stop
Operating Temperature
-40°C ~ 175°C (TJ)
Configuration
Three Phase Inverter
Mounting Type
Chassis Mount
Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max)
750 V
Package / Case
Module
Current - Collector (Ic) (Max)
680 A
Supplier Device Package
SSDC33
Power - Max
800 W