MOC5007TM
DigiKey Part Number
MOC5007TM-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MOC5007TM
Description
OPTOISOLTR 7.5KV OPEN COLL 6-DIP
Customer Reference
Detailed Description
Logic Output Optoisolator 1MHz Open Collector 7500Vpk 1 Channel CMTI 6-DIP
Category
Output Type
Open Collector
Manufacturer
onsemi
Current - Output / Channel
50 mA
Series
Data Rate
1MHz
Packaging
Tube
Current - DC Forward (If) (Max)
1.6mA
Part Status
Obsolete
Mounting Type
Through Hole
Number of Channels
1
Package / Case
6-DIP (0.400", 10.16mm)