FSUSB43L10X-F131
DigiKey Part Number
FSUSB43L10X-F131TR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
FSUSB43L10X-F131
Description
IC USB SWITCH DPDT 10MICROPAK
Customer Reference
Detailed Description
USB Switch IC 1 Channel 10-MicroPak™
Category
Voltage - Supply, Single (V+)
3V ~ 4.3V
Manufacturer
onsemi
-3db Bandwidth
720MHz
Packaging
Tape & Reel (TR)
Features
Break-Before-Make, USB 2.0
Part Status
Obsolete
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C (TA)
Applications
USB
Mounting Type
Surface Mount
Switch Circuit
DPDT
Package / Case
10-UFQFN Exposed Pad
Number of Channels
1
Supplier Device Package
10-MicroPak™
On-State Resistance (Max)
6.5Ohm