15C01M-TL-E
DigiKey Part Number
15C01M-TL-EOSTR-ND - Tape & Reel (TR)
15C01M-TL-EOSCT-ND - Cut Tape (CT)
15C01M-TL-EOSDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
15C01M-TL-E
Description
TRANS NPN 15V 0.7A SC70/MCP3
Manufacturer Standard Lead Time
10 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Bipolar (BJT) Transistor NPN 15 V 700 mA 330MHz 300 mW Surface Mount SC-70 / MCP3
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
15C01M-TL-E Models
Category
DC Current Gain (hFE) (Min) @ Ic, Vce
300 @ 10mA, 2V
Mfr
Power - Max
300 mW
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Frequency - Transition
330MHz
Part Status
Active
Operating Temperature
150°C (TJ)
Transistor Type
Mounting Type
Surface Mount
Current - Collector (Ic) (Max)
700 mA
Package / Case
SC-70, SOT-323
Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max)
15 V
Supplier Device Package
SC-70 / MCP3
Vce Saturation (Max) @ Ib, Ic
300mV @ 10mA, 200mA