Image for OSTVZ035080 is not available
OSTVZ035080
DigiKey Part Number
OSTVZ035080-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
OSTVZ035080
Description
TERM BLK 3POS GRAY
Detailed Description
3 Position Terminal Block Header, Male Pins Gray
Category
Panel Mount Type
Screw Mount - Front Flange
Pitch
0.200" (5.08mm)
Series
Voltage - UL
300 V
Packaging
Bulk
Current - UL
7 A
Part Status
Active
Color
Gray
Front Panel Wire Connection
Header, Male Pins
Features
Threaded Mating Lock
Rear Panel Wire Connection
Quick Connect - 0.110" (2.80mm), Solder Eyelet
Number of Levels
1
Width
1.407" (35.74mm)