R87F-A3A15HP
Modern Tv 3d Sync Streamline Icon: https://streamlinehq.commodern-tv-3d-sync
R87F-A3A15HP
DigiKey Part Number
Z11649-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
R87F-A3A15HP
Description
FAN AXIAL 120X38MM 115VAC TERM
Manufacturer Standard Lead Time
26 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Fan Tubeaxial 115VAC Square - 120mm L x 120mm H Ball 110.7 CFM (3.10m³/min) 2 Terminals
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
R87F-A3A15HP Models
Category
Noise
42.0dB
Manufacturer
Omron Electronics Inc-EMC Div
Power (Watts)
15.00W
Series
RPM
2750 RPM
Packaging
Bulk
Termination
2 Terminals
Part Status
Active
Operating Temperature
-22 ~ 158°F (-30 ~ 70°C)
Voltage - Rated
115VAC
Approval Agency
CSA, UL
Size / Dimension
Square - 120mm L x 120mm H
Weight
1.2 lbs (544.3 g)
Width
38.00mm
Current Rating (Amps)
0.180A
Air Flow
110.7 CFM (3.10m³/min)
Material - Frame
Aluminum
Static Pressure
0.374 in H2O (93.1 Pa)