MS4800S-30-0600-R is Obsolete and no longer manufactured.
Datasheet
Image for MS4800S-30-0600-R is not available
MS4800S-30-0600-R
DigiKey Part Number
MS4800S-30-0600-R-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MS4800S-30-0600-R
Description
LIGHT CURTAIN HAND/ARM 30MM
Customer Reference
Detailed Description
Light Curtain 30mm Hand/Arm Blanking, Receiver Only
Category
Number of Beams
30
Beam Pitch
20mm
Features
Blanking, Receiver Only
Protection
Hand/Arm
Operating Temperature
-10°C ~ 55°C
Detection Capability
30mm
Voltage - Supply
24VDC
Protective Height
600mm