MS4800S-20-0880-R is Obsolete and no longer manufactured.
Datasheet
Image for MS4800S-20-0880-R is not available
MS4800S-20-0880-R
DigiKey Part Number
MS4800S-20-0880-R-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MS4800S-20-0880-R
Description
LIGHT CURTAIN FINGER/HAND 20MM
Customer Reference
Detailed Description
Light Curtain 20mm Finger/Hand Blanking, Receiver Only
Category
Number of Beams
88
Beam Pitch
10mm
Features
Blanking, Receiver Only
Protection
Finger/Hand
Operating Temperature
-10°C ~ 55°C
Detection Capability
20mm
Voltage - Supply
24VDC
Protective Height
880mm