MS4800B-20-0680-R is Obsolete and no longer manufactured.
Datasheet
Image for MS4800B-20-0680-R is not available
MS4800B-20-0680-R
DigiKey Part Number
MS4800B-20-0680-R-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MS4800B-20-0680-R
Description
LIGHT CURTAIN FINGER/HAND 20MM
Customer Reference
Detailed Description
Light Curtain 20mm Finger/Hand Receiver Only
Category
Protective Height
680mm
Number of Beams
68
Series
Beam Pitch
10mm
Features
Receiver Only
Protection
Finger/Hand
Detection Capability
20mm
Operating Temperature
-10°C ~ 55°C