A42630-037
DigiKey Part Number
2262-A42630-037-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
A42630-037
Description
CBL ASSY NANO-D 6" M TO F 37POS
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
D-Sub Cable Assembly D-Type, Nano-D Multiple, Individual 0.500' (152.40mm, 6.00") Plug, Male Pins to Receptacle, Female Sockets Unshielded
Product Attributes
Filter Similar Products
Category
Type
D-Type, Nano-D
Manufacturer
Omnetics
Number of Positions
37
Series
Length
0.500' (152.40mm, 6.00")