Image for SPON-064-50 is not available
SPON-064-50
DigiKey Part Number
5880-SPON-064-50-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SPON-064-50
Description
SPON-064-50
Manufacturer Standard Lead Time
5 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
14 AWG Hook-Up Wire Solid 50.00' (15.24m)
Category
Conductor Strand
Solid
Mfr
Conductor Material
Packaging
Bulk
Jacket (Insulation) Diameter
0.064" (1.63mm)
Part Status
Active
Length
50.00' (15.24m)
Cable Type
Operating Temperature
0°C ~ 992°C