SPCH-032-100
DigiKey Part Number
5880-SPCH-032-100-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SPCH-032-100
Description
UNINSULATED T/C WIRE, FINE DIAME
Manufacturer Standard Lead Time
5 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
20 AWG Hook-Up Wire Solid 100.0' (30.5m)
Category
Conductor Strand
Solid
Mfr
Conductor Material
Packaging
Spool
Jacket (Insulation) Diameter
0.032" (0.81mm)
Part Status
Active
Length
100.0' (30.5m)
Cable Type
Operating Temperature
0°C ~ 593°C