KHA-106/10
DigiKey Part Number
5880-KHA-106/10-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
KHA-106/10
Detailed Description
Flexible Heater, Foil 300°F (149°C) Polyimide
Category
Length
6.000" (152.40mm)
Width
1.000" (25.40mm)
Series
Thickness
0.010" (0.25mm)
Attachment Method
No Pressure Sensitive Adhesive (PSA)
Temperature Rating
300°F (149°C)
Material - Insulation
Polyimide
Watt Density @ 12V
10 W/in²
Power (Watts)
60 W
Voltage
120V