KHA-105/10-P
DigiKey Part Number
5880-KHA-105/10-P-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
KHA-105/10-P
Detailed Description
Flexible Heater, Foil 300°F (149°C) Polyimide
Category
Length
5.000" (127.00mm)
Width
1.000" (25.40mm)
Series
Thickness
0.010" (0.25mm)
Attachment Method
Pressure Sensitive Adhesive (PSA)
Temperature Rating
300°F (149°C)
Material - Insulation
Polyimide
Watt Density @ 12V
10 W/in²
Power (Watts)
50 W
Voltage
120V