JHIN-14G-RSC-18
DigiKey Part Number
5880-JHIN-14G-RSC-18-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
JHIN-14G-RSC-18
Description
UTILITY HANDLE THERMOCOUPLE PROB
Manufacturer Standard Lead Time
4 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
60.000" (1524.00mm) J-Type Thermocouple Immersion / Penetration, Pointed 32 ~ 1328°F (0 ~ 720°C)
Category
Plug Type
Sub-Mini (Thermocouple Plug)
Manufacturer
Omega
Probe Temperature Range
32 ~ 1328°F (0 ~ 720°C)
Series
Cable Length
60.000" (1524.00mm)
Packaging
Bulk
Cable Insulation
Plastic
Part Status
Active
Plug Color
Black
Type
J-Type Thermocouple
Probe Length
18.000" (457.20mm)