TUM5J4K7E
DigiKey Part Number
2485-TUM5J4K7E-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
TUM5J4K7E
Description
RES 4.7K OHM 5% 5W AXIAL
Customer Reference
Detailed Description
4.7 kOhms ±5% 5W Through Hole Resistor Axial Flame Proof, Safety Metal Oxide Film
Category
Composition
Mfr
Features
Flame Proof, Safety
Series
Temperature Coefficient
±350ppm/°C
Packaging
Bulk
Package / Case
Part Status
Active
Supplier Device Package
Axial
Resistance
Size / Dimension
0.866" L x 0.394" W (22.00mm x 10.00mm)
Tolerance
Height - Seated (Max)
0.394" (10.00mm)