TSM4550R0FE-TR
DigiKey Part Number
273-TSM4550R0FE-TR-ND - Tape & Reel (TR)
273-TSM4550R0FE-TRCT-ND - Cut Tape (CT)
273-TSM4550R0FE-TRDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
TSM4550R0FE-TR
Description
45W THICK FILM RESISTOR TO-252
Manufacturer Standard Lead Time
14 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
50 Ohms ±1% 45W Chip Resistor PFC10 (TO-126 SMT) Pulse Withstanding Thick Film
Category
Features
Pulse Withstanding
Mfr
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 175°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Package / Case
PFC10 (TO-126 SMT)
Part Status
Active
Supplier Device Package
Resistance
Size / Dimension
0.472" L x 0.327" W (12.00mm x 8.30mm)
Tolerance
Height - Seated (Max)
0.039" (1.00mm)