Image for SM308035005KE is not available
SM308035005KE
DigiKey Part Number
2485-SM308035005KE-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SM308035005KE
Description
RES 50M OHM 10% 4W RADIAL
Customer Reference
Detailed Description
50 MOhms ±10% 4W Through Hole Resistor Radial High Voltage, Non-Inductive Thick Film
Category
Features
High Voltage, Non-Inductive
Mfr
Temperature Coefficient
50ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 110°C
Packaging
Bulk
Package / Case
Part Status
Active
Supplier Device Package
Radial
Resistance
Size / Dimension
2.080" L x 0.100" W (52.83mm x 2.54mm)
Tolerance
Height - Seated (Max)
0.840" (21.34mm)